"Małgorzata Gosiewska otwiera wystawę „Warszawa-Mariupol: Miasta ruin, miasta walki, miasta nadziei” w Nowym Jorku"

Polonia amerykańska podziękowana za wsparcie Ukrainy – Wicemarszałek Sejmu podkreśla znaczenie solidarności

W Nowym Jorku, jednym z najbardziej znanych miast na świecie, odbyło się wydarzenie, które przypomina nam o okrucieństwie wojny oraz siłę ludzkiej solidarności. Marszałek Sejmu, Poseł na Sejm Małgorzata Gosiewska, zaprezentowała wystawę fotograficzną pt. „Warszawa-Mariupol: Miasta ruin, miasta walki, miasta nadziei”. To wyjątkowe wydarzenie, które przybliża historię dwóch miast – Warszawy z 1944 roku i Mariupola z okolicznymi miejscowościami wokół Kijowa z 2022 roku.

Solidarność Polonii Amerykańskiej

Wystawa otwarta przez Małgorzatę Gosiewską to nie tylko przegląd fotografii, ale także wyraz uznania i wdzięczności dla Polonii amerykańskiej za wsparcie udzielane Ukrainie w czasach trudnej próby. Marszałek Sejmu podczas otwarcia ekspozycji wyraziła głęboką wdzięczność za solidarność Polaków za oceanem, którzy nie pozostawili Ukrainy samej w obliczu dramatycznych wydarzeń.

W swoim przemówieniu Małgorzata Gosiewska przypomniała o przyjęciu wielomilionowej rzeszy uchodźców ukraińskich, którzy znaleźli schronienie w Polsce. To było wydarzenie nie tylko o znaczeniu historycznym, ale także o wielkim wymiarze humanitarnym. Polacy otwarli swoje serca i domy dla potrzebujących, udzielając im ciepła i wsparcia.

"Armia Polskich Serc" Gotowa do Działania

Warto podkreślić, że mimo skomplikowanej historii polsko-ukraińskiej, na granicy pojawiła się "armia polskich serc", gotowa do działania. To ludzie, którzy zrozumieli, że w obliczu tragedii nie można pozostać biernym. Wspólnie, jako naród, udzieliliśmy wsparcia Ukrainie w jej walce o suwerenność i godność.

Zdjęcia, Które Mówią więcej niż Tysiąc Słów

Fotografie prezentowane na wystawie „Warszawa-Mariupol: Miasta ruin, miasta walki, miasta nadziei” to mocne, poruszające obrazy. Przedstawiają one brutalność wojny wymierzoną w ludność cywilną. To świadectwo tego, że nie możemy pozwolić światu zapomnieć o tragedii, która ma miejsce na Ukrainie. Marszałek Sejmu podkreśliła, że nie wolno nam pozostawiać Ukrainy samej w jej walce.

Czas na Realizm i Uzmysławianie Dramatyzmu Wydarzeń

W obliczu tragedii, prezentowane na wystawie, nadszedł czas, byśmy nie tylko dramatyzowali wydarzenia, ale także uświadamiali sobie ich realność. To nie jest tylko historia na kartach książek, to codzienność tysięcy ludzi, którzy walczyli o przetrwanie i godność. Marszałek Sejmu apeluje o to, abyśmy jako społeczeństwo nie zapomnieli o tych wydarzeniach, nie odwracali od nich wzroku i wciąż dawali wsparcie Ukrainie.

Wystawa Małgorzaty Gosiewskiej przypomina nam o sile solidarności międzynarodowej i ludzkiej współczucia. To dowód na to, że Polonia amerykańska i Polacy w Polsce są gotowi pomagać potrzebującym w trudnych chwilach. Niech ta wystawa stanie się inspiracją do działań na rzecz pokoju i sprawiedliwości na świecie, ponieważ tylko razem możemy wpływać na zmiany i tworzyć lepszą przyszłość.

« powrót
# GALERIA ZDJĘĆ
Dane kontaktowe
Biuro Poselskie
Małgorzaty Marii Gosiewskiej
ul. Żelazna 75, 00-867 Warszawa
e-mail: biurozelazna@gmail.com
tel.: +48 22 620 28 58
Biuro czynne
Od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 15:00
w godz. od 15:00 do 17:00
prosimy o kontakt pod nr tel.: 505 987 034
Copyright © 2024 Małgorzata Gosiewska  |  Polityka Prywatności