"Płomień Braterstwa" ku czci Sojuszników Rzeczypospolitej - Pani Poseł Małgorzata Gosiewska w Uroczystości na Cmentarzu Prawosławnym

W duchu pamięci, jedności i szacunku, Pani Poseł Małgorzata Gosiewska wzięła udział w wzruszającej ceremonii zapalenia "Płomienia Braterstwa". Ten wyjątkowy moment miał na celu oddanie hołdu sojusznikom Rzeczypospolitej z roku 1920, w szczególności żołnierzom Ukraińskiej Armii Ludowej. To właśnie oni, razem z polskimi żołnierzami, staneli do walki, broniąc Europy przed bolszewicką nawałą.

Uroczystość odbyła się przed Pomnikiem Bojowników o Wolną Ukrainę, znajdującym się na wolskim cmentarzu prawosławnym. To symboliczne miejsce upamiętniające wspólną walkę i poświęcenie, które przyczyniły się do zachowania wolności i niepodległości naszych narodów.

W tym wyjątkowym momencie, Pani Poseł Małgorzata Gosiewska razem z innymi uczestnikami uroczystości, oddała hołd tym, którzy stanęli ramie w ramie, aby bronić europejskich wartości przed groźbą bolszewizmu. To wyjątkowe braterstwo i solidarność, które przerastały granice narodowe, są godne podziwu i naśladowania.

Bitwa z 1920 roku, nazywana również "Cudem nad Wisłą", była momentem, w którym jedność i odwaga polskich i ukraińskich żołnierzy doprowadziły do odparcia ataku bolszewickiego i ochrony naszych ojczyzn. Dzisiejsza uroczystość jest nie tylko okazją do oddania hołdu poległym bohaterom, ale również przypomnieniem o tym, jak ważne jest wspólne działanie na rzecz pokoju i wolności.

Wraz ze wzruszającym "Płomieniem Braterstwa", którego blask bije na cmentarzu prawosławnym, wciąż żywe pozostają wartości, które motywowały żołnierzy w tamtych czasach. To również przypomnienie, że historyczne sojusze i solidarność między narodami mają ogromną moc i potencjał dla współczesnego świata.

Dzięki obecności Pani Poseł Małgorzaty Gosiewskiej na tej uroczystości, wzmacniamy więzi między naszymi narodami i ukazujemy, że pamięć o przeszłości jest fundamentem dla budowania lepszej przyszłości, opartej na współpracy, zrozumieniu i szacunku.


« powrót
Dane kontaktowe
Biuro Poselskie
Małgorzaty Marii Gosiewskiej
ul. Żelazna 75, 00-867 Warszawa
e-mail: biurozelazna@gmail.com
tel.: +48 22 620 28 58
Biuro czynne
Od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 15:00
w godz. od 15:00 do 17:00
prosimy o kontakt pod nr tel.: 505 987 034
Copyright © 2024 Małgorzata Gosiewska  |  Polityka Prywatności