"Warto być Polakiem" – Małgorzata Gosiewska na panelu dyskusyjnym w Nowym Jorku

W ostatnich latach, Polska stała się coraz bardziej aktywnym graczem na międzynarodowej scenie politycznej. Jednak nie zawsze było to takie oczywiste, i nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, ile trudu i determinacji kosztowało naszą Ojczyznę zdobycie takiej pozycji. W czasach, gdy prezydentem Polski był Lech Kaczyński, podjęto wiele istotnych kroków, które przyczyniły się do umocnienia naszego kraju na arenie międzynarodowej. 

W dniu 15 września br., Małgorzata Gosiewska uczestniczyła w panelu dyskusyjnym pt. "Warto być Polakiem" w Nowym Jorku. W swoim wystąpieniu podkreśliła znaczenie współpracy z prezydentem Lechem Kaczyńskim oraz realizowanej przez niego polityki międzynarodowej. To właśnie wtedy narodziła się nowa wizja Polski na arenie międzynarodowej.

Pani Gosiewska przypomniała uczestnikom panelu o wydarzeniach z 2008 roku, kiedy to prezydent Kaczyński szybko zorganizował wyjazd do Gruzji, aby okazać wsparcie w trudnym czasie inwazji rosyjskiej. To była istotna chwila, która pokazała, że Polska stoi murem u boku swoich sojuszników w obliczu zagrożenia. Jednakże, zdaniem Gosiewskiej, sukces tego wyjazdu nie był przypadkowy. To efekt wieloletniej pracy i budowania zaufania wśród zagranicznych przywódców przez prezydenta Kaczyńskiego.

Pani Marszałek podkreśliła, że taka polityka, oparta na solidarności i obronie wspólnych interesów, powinna być kontynuowana również dzisiaj. Polska nie powinna ulegać presji i nie powinna się skłaniać przed silnymi, ale powinna dążyć do ochrony swoich interesów narodowych.

Kolejnym tematem poruszanym przez Małgorzatę Gosiewską była kwestia migrantów. Unia Europejska stawia przed Polską wymagania dotyczące przyjmowania przymusowych kwot uchodźców. Chociaż Polacy są otwarci na pomoc potrzebującym, nie zgadzają się na narzucanie decyzji z zewnątrz. Gosiewska podkreśliła, że to Polska powinna mieć kontrolę nad tym, w jakim stopniu i w jakich warunkach będzie pomagać uchodźcom.

Marszałek Sejmu z dumą wyraziła przekonanie, że Polska jest krajem, który samodzielnie decyduje o swojej polityce i broni swoich interesów. To podejście buduje naszą pozycję na świecie i zyskuje uznanie w oczach innych państw.

Na zakończenie panelu Małgorzata Gosiewska wręczyła Dyplomy Uznania Ministra Edukacji i Nauki placówkom edukacyjnym, które obchodziły jubileusze. Był to piękny gest solidarności i wsparcia dla działań edukacyjnych.

Na koniec warto podziękować Consulate General of Poland in New York, zwłaszcza panu Adrianowi Kubickiemu, Konsulowi Generalnemu, za zorganizowanie tego ważnego wydarzenia. To dzięki takim inicjatywom Polska może skutecznie budować swoją obecność na międzynarodowej scenie politycznej.

Dyskusja na panelu "Warto być Polakiem" była nie tylko okazją do podsumowania dokonań Polski na arenie międzynarodowej, ale także do wyrażenia przekonania, że solidarność, obrona interesów narodowych i odpowiedzialność za własne działania są fundamentem silnej i szanowanej pozycji państwa na świecie. Małgorzata Gosiewska jest jednym z głosów, które przypominają nam o wartościach, które powinniśmy pielęgnować jako Polacy i jako obywatele świata.

« powrót
# GALERIA ZDJĘĆ
Dane kontaktowe
Biuro Poselskie
Małgorzaty Marii Gosiewskiej
ul. Żelazna 75, 00-867 Warszawa
e-mail: biurozelazna@gmail.com
tel.: +48 22 620 28 58
Biuro czynne
Od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 15:00
w godz. od 15:00 do 17:00
prosimy o kontakt pod nr tel.: 505 987 034
Copyright © 2024 Małgorzata Gosiewska  |  Polityka Prywatności