150. Rocznica Urodzin Gen. J. Hallera: Apel Pani Poseł Małgorzaty Gosiewskiej o Upamiętnienie Wielkiego Bohatera

W dniu, który przypomina nam o wyjątkowym życiu i dokonaniach Generała Józefa Hallera, Pani Poseł Małgorzata Gosiewska zgromadziła się z przyjaciółmi, współorganizatorami uroczystości, aby oddać hołd wybitnej postaci polskiej historii. 150. rocznica urodzin Generała J. Hallera, zdolnego stratega, polityka, dowódcy, a przede wszystkim współtwórcy naszej Niepodległości, jest okazją do przypomnienia i zadania pytań o docenienie i upamiętnienie jego dziedzictwa.

W toku publicznej uroczystości, Pani Poseł Małgorzata Gosiewska zwróciła uwagę na niezwykłą postać Generała J. Hallera i to, że jego wkład w historię Polski jest wręcz nieoceniony. Jako dowódca i organizator, a także twórca "Błękitnej Armii", odegrał kluczową rolę w walce o niepodległość, a także w trudnym okresie odbudowy i organizacji państwa po odzyskaniu niepodległości.

W obliczu wielkich osiągnięć Generała J. Hallera, Pani Poseł skierowała istotne pytania. Dlaczego nadal nie jest on należycie doceniany? Dlaczego pomimo zasług, w miejscach upamiętnienia brakuje odpowiednich pomników? W Warszawie, mieście, które dzielnie bronił wraz ze swoimi żołnierzami przed bolszewicką inwazją, brakuje godnego monumentu dla tego wybitnego bohatera.

 iedzi na te pytania, Pani Poseł Gosiewska zaapelowała do Prezydenta miasta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, aby zamiast inwestować środki w różne projekty o wątpliwej wartości, skierował je na budowę pomnika dla takiego Bohatera narodowego. To nie jest kwestia pieniędzy, ale świadomego działania. Apeluje się o szacunek dla prawdziwych polskich bohaterów, którzy oddali życie dla naszej wolności i niepodległości.

W zamyśle Pani Poseł, budowa pomnika Gen. Józefa Hallera to wyraz hołdu dla wszystkich tych, którzy ryzykując życie, chronili Polskę przed komunistycznym zagrożeniem. Jej apel jest także głosem, który wzywa do pamięci i szacunku dla tych, którzy swoją determinacją i poświęceniem kształtowali naszą historię.

Pani Poseł Małgorzata Gosiewska podkreśliła, że będziemy kontynuować walkę o budowę pomnika Gen. Józefa Hallera, aby wciąż pamiętać o jego bohaterskich czynach i oddać hołd prawdziwym bohaterom Polski. Jest to nasza odpowiedź na pytania, na które trzeba znaleźć właściwe odpowiedzi w postaci zasłużonego upamiętnienia.

« powrót
Dane kontaktowe
Biuro Poselskie
Małgorzaty Marii Gosiewskiej
ul. Żelazna 75, 00-867 Warszawa
e-mail: biurozelazna@gmail.com
tel.: +48 22 620 28 58
Biuro czynne
Od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 15:00
w godz. od 15:00 do 17:00
prosimy o kontakt pod nr tel.: 505 987 034
Copyright © 2024 Małgorzata Gosiewska  |  Polityka Prywatności