Hołd Pamięci Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 roku - Pani Poseł Małgorzata Gosiewska oddaje hołd obrońcom Ossowa

W 103. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku, znaną także jako „Cud nad Wisłą”, Pani Poseł Małgorzata Gosiewska oddała hołd bohaterom, którzy stanęli w obronie Warszawy przed bolszewickim najeźdźcą. To symboliczne wydarzenie miało miejsce w Ossowie, miejscu upamiętniającym tę doniosłą bitwę i pamięć poległych w niej żołnierzy.

W imieniu Marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek, Pani Poseł Gosiewska złożyła kwiaty przy krzyżu, który stanowi wyraz hołdu dla kapelana Wojska Polskiego, ks. mjr. Ignacego Skorupki. To postać, która w tych tragicznych chwilach okazała wielką odwagę i poświęcenie, służąc duchowym i moralnym wsparciem żołnierzom walczącym na froncie.

Bitwa Warszawska, która rozegrała się w 1920 roku, jest uznawana za jedną z najważniejszych bitew w historii, decydującą o losach nie tylko Polski, ale również wpływającą na przyszłość całego świata. Jej znaczenie jest potwierdzone przez wiele historyków oraz postaci publicznych. Były ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce, Lord Edgar d’Abernon, napisał: „Współczesna historia cywilizacji zna mało wydarzeń posiadających znaczenie większe od bitwy pod Warszawą w roku 1920. Nie zna zaś ani jednego, które by było mniej docenione”.

Obrońcy Warszawy w Bitwie Warszawskiej stanęli naprzeciwko ogromnych trudności, lecz ich determinacja, odwaga i ofiarność doprowadziły do zwycięstwa. Polska armia pokonała bolszewicką inwazję, chroniąc nie tylko ojczyznę, ale także wznosząc tarczę obronną przeciwko ekspansji rewolucji komunistycznej na Europę.

Dzisiejsze wydarzenie w Ossowie, w którym Pani Poseł Małgorzata Gosiewska uczciła pamięć bohaterów, jest wyrazem szacunku i wdzięczności wobec tych, którzy oddali swoje życie dla niepodległej Polski. Przesłanie Bitwy Warszawskiej wciąż jest aktualne - ukazuje, że naród jednoczący się w obronie swojej wolności i wartości może dokonać wielkich rzeczy.

W hołdzie dla poległych żołnierzy Bitwy Warszawskiej, oddajmy cześć ich poświęceniu i odwadze, które przyczyniły się do zachowania naszej niepodległości i kształtują naszą tożsamość narodową. Ich dziedzictwo jest dziedzictwem dumy i odwagi dla każdego z nas.


« powrót
Dane kontaktowe
Biuro Poselskie
Małgorzaty Marii Gosiewskiej
ul. Żelazna 75, 00-867 Warszawa
e-mail: biurozelazna@gmail.com
tel.: +48 22 620 28 58
Biuro czynne
Od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 15:00
w godz. od 15:00 do 17:00
prosimy o kontakt pod nr tel.: 505 987 034
Copyright © 2024 Małgorzata Gosiewska  |  Polityka Prywatności