Małgorzata Gosiewska na Narodowym Czytaniu w Szkole Polskiej im. Gen. J. Hallera w Toronto

W Szkole Polskiej im. Gen. J. Hallera, przy Konsulacie Generalnym RP w Toronto, odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Narodowe Czytanie. Wśród uczestników znalazła się także Wicemarszałek Sejmu i Poseł Małgorzata Gosiewska, która z wielką przyjemnością wzięła udział w tej inicjatywie.

Narodowe Czytanie to wyjątkowy projekt, który już od kilku lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem w Polsce i za granicą. Jego celem jest promocja literatury polskiej oraz wspólne czytanie wybranych dzieł literatury narodowej. Tym razem w centrum uwagi znalazła się powieść "Nad Niemnem" autorstwa Elizy Orzeszkowej. To arcydzieło polskiej literatury, które wciąż zachwyca czytelników na całym świecie.

Podczas spotkania z uczniami, Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska nie tylko czytała fragmenty tej znakomitej powieści, ale także podkreślała piękno polskiej literatury. Wyraziła swoje uznanie dla inicjatywy szkoły, która zorganizowała Narodowe Czytanie także w odległym Toronto. To dowód na to, że miłość do literatury i kultury narodowej nie zna granic geograficznych.

Małgorzata Gosiewska zachęcała uczniów do dalszego zgłębiania polskiej literatury. To ważne, aby młode pokolenie miało świadomość bogactwa naszego dziedzictwa kulturowego i literackiego. Dzięki temu polska kultura będzie żywa i inspirująca także poza granicami naszego kraju.

Po Narodowym Czytaniu, Wicemarszałek Sejmu wraz z Panią Magdaleną Pszczółkowską, Konsul Generalną RP w Toronto, uroczyście złożyła wieniec pod Pomnikiem Katyńskim. To gest upamiętnienia tragicznych wydarzeń sprzed wielu lat, które wciąż żyją w pamięci Polaków.

Całe wydarzenie w Szkole Polskiej im. Gen. J. Hallera w Toronto było nie tylko literackim świętem, ale także okazją do wzmacniania więzi między Polonią a Polską. Dzięki inicjatywom takim jak Narodowe Czytanie, kultura i tradycje naszego kraju mają okazję rozkwitać także za oceanem.

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska razem z uczniami szkoły, Konsul Generalną RP w Toronto i wszystkimi uczestnikami Narodowego Czytania udowodnili, że miłość do literatury i kultury narodowej jest czymś, co łączy Polaków na całym świecie. To również dowód na to, że warto pielęgnować nasze dziedzictwo literackie i kulturowe, aby przekazywać je kolejnym pokoleniom.

« powrót
# GALERIA ZDJĘĆ
Dane kontaktowe
Biuro Poselskie
Małgorzaty Marii Gosiewskiej
ul. Żelazna 75, 00-867 Warszawa
e-mail: biurozelazna@gmail.com
tel.: +48 22 620 28 58
Biuro czynne
Od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 15:00
w godz. od 15:00 do 17:00
prosimy o kontakt pod nr tel.: 505 987 034
Copyright © 2024 Małgorzata Gosiewska  |  Polityka Prywatności