Marszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska otwiera wystawę "Warszawa-Mariupol: Miasto ruin, miasto walki, miasto nadziei" w Goteborgu

Goteborg, Szwecja - Marszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, będąc na oficjalnej wizycie w Szwecji, otworzyła niezwykle ważną wystawę pt. "Warszawa-Mariupol: Miasto ruin, miasto walki, miasto nadziei". Wystawa, która jest owocem inicjatywy Marszałek Gosiewskiej, jest wyrazem solidarności z Ukrainą, walczącą z rosyjskim najeźdźcą. Wydarzenie to miało miejsce w Goteborgu i było okazją do przedstawienia wspólnego dziedzictwa Polski i Ukrainy, a także do podziękowania Szwecji za wsparcie i solidarność.

Wystawa "Warszawa-Mariupol" to projekt, który zrodził się z głębokiego zaangażowania Marszałek Sejmu w sprawy międzynarodowe oraz jej niezachwianej wiary w wartość solidarności międzynarodowej. Jest to także wyraz jej wsparcia dla Ukrainy, która od lat zmaga się z trudnościami związanymi z agresją ze strony Rosji.

Podczas otwarcia wystawy, Marszałek Gosiewska miała okazję podzielić się z gośćmi swoimi myślami i zamiarami towarzyszącymi organizacji tego wyjątkowego wydarzenia. Warto podkreślić, że celem wystawy jest ukazanie historii dwóch miast: Warszawy i Mariupola. Zdjęcia zniszczonej Warszawy z roku 1944 oraz obrazki z Mariupola z roku 2022 pokazują, że te miasta były świadkami niszczycielskich działań wojennych, ale również odzwierciedlają ich niezłomną postawę i nadzieję na lepszą przyszłość.

Podczas uroczystego wernisażu, Marszałek Sejmu podziękowała przedstawicielom strony szwedzkiej za ich solidarność i wsparcie dla Ukrainy. Szczególne podziękowania skierowała do pana Burmistrza Goteborga za okazywaną pomoc stronie ukraińskiej. To gesty takich miast jak Goteborg, które wspierają kraje znajdujące się w trudnych sytuacjach, wzmacniają więzy międzynarodowej współpracy i solidarności.

Niezapomnianą chwilą tego wydarzenia był koncert zespołu Taraka, który swoim fantastycznym występem uświetnił otwarcie wystawy. Muzyka ma niesamowitą moc jednoczenia ludzi, a ten koncert stanowił wyraz jedności i wsparcia dla Ukrainy.

Marszałek Gosiewska nie zapomniała także o podziękowaniach wobec Polska institutet Stockholm, a zwłaszcza pana Dyrektora Pawła Ruszkiewicza, który odegrał kluczową rolę w organizacji tego ważnego wydarzenia. Na wystawie obecni byli również Ambasador Ukrainy w Szwecji wraz z małżonką oraz przedstawiciele Polonii, co tylko podkreśliło znaczenie tego wydarzenia dla obu narodów.

Na zakończenie, Marszałek Sejmu Gosiewska wyraziła swoją wdzięczność Pani Joannie Hofman, Ambasador RP w Szwecji, oraz wszystkim pracownikom ambasady za realizację jej wizyty. Szczególnie ceniła możliwość spotkania z rodakami i podzielenia się swoją misją solidarności z Ukrainą.

To wydarzenie w Goteborgu stanowi wyjątkowy moment w relacjach między Polską, Ukrainą a Szwecją. Wspólnie podkreślamy wartość solidarności międzynarodowej i dążenie do pokoju i stabilności na świecie.

« powrót
Dane kontaktowe
Biuro Poselskie
Małgorzaty Marii Gosiewskiej
ul. Żelazna 75, 00-867 Warszawa
e-mail: biurozelazna@gmail.com
tel.: +48 22 620 28 58
Biuro czynne
Od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 15:00
w godz. od 15:00 do 17:00
prosimy o kontakt pod nr tel.: 505 987 034
Copyright © 2024 Małgorzata Gosiewska  |  Polityka Prywatności