Marszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska w Nowym Jorku: Polska i Polonia w centrum uwagi

W pierwszym dniu swojej oficjalnej wizyty w Nowym Jorku Marszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska uczestniczyła w wyjątkowym wydarzeniu, które było hołdem dla kultury i sztuki polskiej za granicą. Polska i Polonia, jak zawsze, były w centrum uwagi, podkreślając silne więzi łączące naszą Ojczyznę i Stany Zjednoczone.


Sztuka łącząca granice: "Beyond time and space" Artura Skowrona

Pani Marszałek wzięła udział w uroczystym otwarciu wystawy prac zmarłego artysty Artura Skowrona, zatytułowanej "Beyond time and space". Wystawa ta nie tylko wprowadzała widzów w fascynujący świat sztuki, ale także stanowiła wyraz szacunku dla dziedzictwa artystycznego Polaków za granicą. To ważne, by doceniać naszych twórców i ich wkład w kulturę światową.


Muzyczne arcydzieło: Koncert Anny Marii Adamiak

Nie był to jednak jedyny artystyczny hołd dla Polski tego wieczoru. Wyjątkowy koncert pani Anny Marii Adamiak, uzdolnionej śpiewaczki operowej, operetkowej i musicalowej, zachwycił wszystkich obecnych. Jej występ to dowód na to, że polska muzyka i talent wciąż zdobywają serca na całym świecie.


Polonia jako Ambasadorzy Polski

Podczas wydarzenia Marszałek Sejmu nie zapomniała podziękować Polonii za ich nieocenioną rolę w umacnianiu polskości za granicą, szczególnie wśród młodego pokolenia. To Polonia jest najlepszymi Ambasadorami Polski, prezentując naszą kulturę, tradycje i wartości na arenie międzynarodowej.


Współpraca Polski i USA oraz wsparcie dla Ukrainy

Marszałek Gosiewska podkreśliła także bliskie relacje łączące Polskę i Stany Zjednoczone oraz ogromny wkład Polonii w umacnianie tego sojuszu. W swoim przemówieniu odniosła się również do aktualnej sytuacji na wschodniej granicy Polski i pomocy udzielanej walczącej Ukrainie. Polonia odegrała tutaj istotną rolę, a Marszałek wyraziła serdeczne podziękowania za ich wsparcie.


Wojna hybrydowa i sytuacja na granicy z Białorusią

Nie mogło zabraknąć ważnych kwestii międzynarodowych. Marszałek Gosiewska wyraźnie podkreśliła, że tocząca się wojna hybrydowa oraz wydarzenia na granicy z Białorusią były próbą odciągnięcia Polski od działalności międzynarodowej. Jednak dzięki stanowczości i skuteczności działań Polski udało się ochronić granice i utrzymać stabilność kraju.


Polska jako kraj bezpieczny i rozwijający się

Marszałek Sejmu przypomniała, że Polska jest krajem bezpiecznym, do którego warto powracać. Nasz kraj rozwija się dynamicznie, przyciąga inwestycje oraz dba o równomierny rozwój regionów. Zachęcała zarówno Polonię w Stanach Zjednoczonych, jak i Polaków mieszkających za granicą, do częstszych odwiedzin i wysyłania swoich dzieci na studia w "starej" Ojczyźnie.


Wspieranie nauczania języka polskiego

Nie zapomniano także o kwestiach edukacyjnych. Marszałek Gosiewska podkreśliła zaangażowanie państwa w wspieranie nauczania języka polskiego poprzez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. św. M. M. Kolbego. To ważne narzędzie w utrzymaniu więzi kulturowych i językowych Polonii na całym świecie.

Całe to wyjątkowe wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku, Pana Adriana Kubickiego. To dowód na to, jak ważne są te relacje i wsparcie, które Polonia i Polacy za granicą oferują naszej Ojczyźnie. Marszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska wyraziła swoją wdzięczność za to wyjątkowe wydarzenie i podkreśliła, że Polska zawsze pozostaje w sercach Polonii na całym świecie.

« powrót
# GALERIA ZDJĘĆ
Dane kontaktowe
Biuro Poselskie
Małgorzaty Marii Gosiewskiej
ul. Żelazna 75, 00-867 Warszawa
e-mail: biurozelazna@gmail.com
tel.: +48 22 620 28 58
Biuro czynne
Od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 15:00
w godz. od 15:00 do 17:00
prosimy o kontakt pod nr tel.: 505 987 034
Copyright © 2024 Małgorzata Gosiewska  |  Polityka Prywatności