Spotkanie w Polskiej Szkole Sobotniej w Brooklyn

Marszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska miała niezwykłą okazję do spotkania się z przedstawicielami społeczności szkolnej z Polskiej Szkoły Sobotniej, działającej przy parafii Świętego Cyryla i Metodego w Brooklynie, Nowy Jork. To wydarzenie było pełne wzruszeń i wdzięczności oraz stanowiło ważny moment w relacjach polonijnych między Polską a Stanami Zjednoczonymi.

Spotkanie to było nie tylko okazją do wzajemnych podziękowań, ale także do podkreślenia ogromnego wkładu nauczycieli i rodziców w funkcjonowanie polskiej szkoły za oceanem. Małgorzata Gosiewska podczas swojej wizyty wyraziła swoją wdzięczność wobec tych niezwykłych osób, które oddają cenny czas i energię, by przekazywać młodemu pokoleniu polską kulturę, historię i język.

W swoim przemówieniu Marszałek Sejmu podkreśliła, że Polacy mieszkający za granicą są niezastąpionymi Ambasadorami Polski. Dyplomaci mogą się zmieniać, ale Polonia pozostaje na stałe, promując nasz kraj na całym świecie. To właśnie Polonia w dużej mierze przyczynia się do utrzymania i pielęgnowania naszej tożsamości narodowej poza granicami Polski.

Pani Gosiewska nie zapomniała także o młodym pokoleniu i roli, jaką odgrywa kościół w życiu Polonii. Dla wielu rodzin polskich, kościół jest nie tylko miejscem kultu religijnego, ale także centrum polskiej społeczności, gdzie przekazywane są tradycje i wartości.

Nie mogło również zabraknąć ważnej informacji o nadchodzących wyborach i referendum, które są prawdziwym świętem demokracji. Marszałek Sejmu zachęciła uczestników spotkania do skorzystania z przysługujących praw wyborczych i udziału w tych ważnych wydarzeniach. Konsul Generalny Adrian Kubicki krótko omówił procedury wyborcze, by wszyscy byli dobrze przygotowani do głosowania.

Podczas spotkania obecny był również Pan Jacek Jankowiak, zastępca dyrektora Instytutu Rozwoju Języka Polskiego imienia św. Maksymiliana Marii Kolbego. Marszałek Gosiewska rozmawiała z nim o planach rozszerzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży o uczestników z Polonii, co mogłoby stworzyć nowe możliwości współpracy.

W trakcie spotkania podkreślono również potencjał i możliwości współpracy związane z Instytutem Kolbego oraz omówiono wyzwania, przed którymi stoją polskie szkoły za granicą. Nie zabrakło również słów uznania dla przyjaznej i rodzinnej atmosfery, jaka wytworzyła się w tej szkolnej wspólnocie dzięki aktywności i zaangażowaniu rodziców.

Na zakończenie, Marszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska serdecznie podziękowała Pani Dr. Dorocie Andrak, dyrektorowi szkoły, księżom, przedstawicielom rady parafialnej i finansowej, komitetowi rodzicielskiemu z Polskiej Szkoły przy parafii oraz dyrekcji i nauczycielom za możliwość spotkania i owocnej rozmowy. To wydarzenie było nie tylko okazją do wymiany poglądów, ale także dowodem na to, że więzi między Polonią a Polską są nadal silne i ważne.

« powrót
# GALERIA ZDJĘĆ
Dane kontaktowe
Biuro Poselskie
Małgorzaty Marii Gosiewskiej
ul. Żelazna 75, 00-867 Warszawa
e-mail: biurozelazna@gmail.com
tel.: +48 22 620 28 58
Biuro czynne
Od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 15:00
w godz. od 15:00 do 17:00
prosimy o kontakt pod nr tel.: 505 987 034
Copyright © 2024 Małgorzata Gosiewska  |  Polityka Prywatności