Spotkanie z Polonią w Nowym Jorku

Wicemarszałek Sejmu razem z Prezydentem RP Andrzejem Dudą wzięła udział w wyjątkowym spotkaniu, które zgromadziło prawie 1000 przedstawicieli Polonii w Stanach Zjednoczonych. Było to wydarzenie w Christ The King High School w Nowym Jorku i stanowiło wyjątkowy moment promocji i uhonorowania Polaków mieszkających za oceanem.

Spotkanie z Prezydentem było nie tylko okazją do integracji i rozmów, ale również do uznania wybitnych zasług Polaków w Stanach Zjednoczonych. Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe za ich nieoceniony wkład w działalność na rzecz środowisk polonijnych w USA. To gest nie tylko uznania, ale również wyraz wdzięczności za ich trud i poświęcenie.

Uroczystość w Christ The King High School była niezwykle wzruszającym wydarzeniem, które podkreśliło znaczenie więzi między Polską a Polonią na całym świecie. To moment, kiedy Polacy za oceanem mogli poczuć, że są doceniani i wspierani przez ojczyznę.

Ale to nie koniec ważnych momentów podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej, Wicemarszałek Sejmu i Poseł Małgorzata Gosiewska uczestniczyła w ceremonii złożenia kwiatów pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City. To miejsce, które przypomina nam o dramatycznych wydarzeniach związanych z Katyniem, gdzie tysiące polskich oficerów zostało zamordowanych przez sowiecką NKWD. To symboliczne wydarzenie podkreśla naszą pamięć i szacunek dla tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny.

Wydarzenia te pokazują, jak ważna jest nasza więź z Polonią za oceanem. To nie tylko relacje kulturalne i społeczne, ale także trwała więź emocjonalna, która łączy nas z Polakami mieszkającymi poza granicami Polski. To również potężny sygnał, że Polacy na całym świecie są doceniani za swój wkład w rozwijanie polskiej kultury i dziedzictwa, zarówno w USA, jak i w innych krajach.

Małgorzata Gosiewska wyraziła swoją dumę z bycia Polakiem, a spotkanie z Polonią w Nowym Jorku było niezapomnianym doświadczeniem, które podkreśliło znaczenie więzi między Polską a Polonią na całym świecie. To także przypomina nam, że warto być Polakiem, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy.

Pamiętajmy o naszych korzeniach, cenimy naszą tożsamość i działajmy na rzecz Polski, gdziekolwiek jesteśmy. To właśnie te wartości sprawiają, że warto być Polakiem, niezależnie od naszej lokalizacji na mapie świata.

« powrót
# GALERIA ZDJĘĆ
Dane kontaktowe
Biuro Poselskie
Małgorzaty Marii Gosiewskiej
ul. Żelazna 75, 00-867 Warszawa
e-mail: biurozelazna@gmail.com
tel.: +48 22 620 28 58
Biuro czynne
Od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 15:00
w godz. od 15:00 do 17:00
prosimy o kontakt pod nr tel.: 505 987 034
Copyright © 2024 Małgorzata Gosiewska  |  Polityka Prywatności