Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska uczestniczy w Mszy Świętej w New Jersey

New Jersey, 17 września 2023 - Wicemarszałek Sejmu, Poseł na Sejm Małgorzata Gosiewska miała zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu w Stanach Zjednoczonych. Wraz z przedstawicielami Polonii, wzięła udział we Mszy Świętej odprawionej w intencji śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w kościele pw. św. Antoniego w New Jersey. Była to niezwykle wzruszająca uroczystość, która połączyła Polonię w modlitwie i wspólnym okazaniu szacunku naszym historycznym i współczesnym bohaterom.

Wspomnienie o Prezydencie Kaczyńskim

Msza Święta była wyjątkową okazją do upamiętnienia śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zginął tragicznie w katastrofie smoleńskiej w 2010 roku. Jego prezydentura była ważnym okresem w historii Polski, a jego życie i praca zainspirowały wiele osób. W kościele pw. św. Antoniego zgromadzeni oddali hołd pamięci Prezydenta Kaczyńskiego, modląc się za niego i za jego dążenia do umocnienia Polski na arenie międzynarodowej.

Podziękowania dla Polonii za Działalność Polonijną

Po Mszy Świętej miały miejsce spotkania i rozmowy, podczas których Wicemarszałek  Sejmu Małgorzata Gosiewska wyraziła swoje serdeczne podziękowania dla Polonii w Stanach Zjednoczonych. Polonia to grupa ludzi, która od lat aktywnie działa na rzecz promocji polskości i kultywowania naszych tradycji poza granicami ojczyzny. Ich praca i zaangażowanie są nieocenione.

„Dziękuję kochani za Waszą pracę i zaangażowanie!" - powiedziała Wicemarszałek Sejmu. „Jesteście prawdziwymi ambasadorami Polski i trzymam kciuki za Waszą dalszą działalność."

Pamięć o Zbrodni Katyńskiej

Polonia w Stanach Zjednoczonych nie tylko pielęgnuje polskość, ale również dba o zachowanie pamięci o bolesnych momentach w naszej historii. Jednym z nich jest Zbrodnia Katyńska, jedno z największych ludobójstw, dokonanych przez Rosjan na polskich żołnierzach. Polacy w New Jersey z determinacją bronią pomnika upamiętniającego ofiary tej zbrodni, który stoi w Jersey City. To ważne miejsce, które przypomina o tragedii, której nie wolno nam zapomnieć.

Pamięć o Ofiarach Katastrofy Smoleńskiej

Warto również podkreślić, że Polonia w Stanach Zjednoczonych jest lojalna i oddana pamięci o ofiarach Katastrofy Smoleńskiej, w której zginął Prezydent Lech Kaczyński oraz wiele innych ważnych osobistości. To wydarzenie pozostawiło trwały ślad w sercach Polaków i Polonii na całym świecie.

« powrót
# GALERIA ZDJĘĆ
Dane kontaktowe
Biuro Poselskie
Małgorzaty Marii Gosiewskiej
ul. Żelazna 75, 00-867 Warszawa
e-mail: biurozelazna@gmail.com
tel.: +48 22 620 28 58
Biuro czynne
Od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 15:00
w godz. od 15:00 do 17:00
prosimy o kontakt pod nr tel.: 505 987 034
Copyright © 2024 Małgorzata Gosiewska  |  Polityka Prywatności