Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska uczestniczy w uroczystości podniesienia polskiej flagi w Chicago

Wicemarszałek Sejmu RP, Małgorzata Gosiewska, miała przyjemność wziąć udział w uroczystości podniesienia polskiej flagi na Daley Plaza, w samym sercu Chicago. Wydarzenie to było częścią inauguracji Miesiąca Dziedzictwa Polskiego w Stanach Zjednoczonych oraz obchodów 95-lecia Alliance of Polish Clubs in the USA - Związek Klubów Polskich w USA, najstarszej organizacji polonijnej na terenie Stanów Zjednoczonych.

Ceremonia, która zgromadziła licznych przedstawicieli polonijnej społeczności oraz gości z Polski i innych krajów, była okazją do wyrażenia radości z sukcesów Polonii w USA. Wicemarszałek Gosiewska podkreśliła wagę tych osiągnięć i ich wpływ na rozwijające się relacje między Polską a Stanami Zjednoczonymi. Sukcesy amerykańskich Polaków stanowią bowiem ważny wkład w umacnianie pozycji Polski jako wiarygodnego i solidnego partnera na arenie międzynarodowej.

Niebagatelnym jest również fakt, że osiągnięcia Polonii amerykańskiej stanowią nie tylko powód do dumy, ale także istotny element polskiej polityki zagranicznej. Polonia amerykańska, z jej bogatym dziedzictwem i wpływem, jest wizytówką Polski, a także najsilniejszym i naturalnym sojusznikiem naszego kraju w Stanach Zjednoczonych.

W uroczystościach udział wziął również Profesor Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz Konsulowie Generalni Ukrainy, Niemiec, Turcji i Węgier. Wyjątkowo ważne słowa padły ze strony pana Serhija Koledowa, Konsula Ukrainy w USA, który wyraził swoją głęboką wdzięczność za wsparcie i gościnność, jaką Polska udzieliła Ukrainie i jej obywatelom w trudnych chwilach. Konsul Ukrainy podkreślił, że Polska jest największym dostawcą pomocy militarnej dla jego kraju, co świadczy o naszym wsparciu w obliczu wyzwań geopolitycznych.

To wydarzenie w Chicago jest doskonałym przykładem, jak ważna jest rola Polonii za granicą oraz jakie znaczenie ma wspieranie naszych rodaków i kształtowanie pozytywnego wizerunku Polski na świecie. Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska wraz z innymi uczestnikami tej uroczystości z dumą reprezentuje nasz kraj i dowodzi, że polska diaspora jest siłą, która przyczynia się do budowania lepszego świata.

« powrót
Dane kontaktowe
Biuro Poselskie
Małgorzaty Marii Gosiewskiej
ul. Żelazna 75, 00-867 Warszawa
e-mail: biurozelazna@gmail.com
tel.: +48 22 620 28 58
Biuro czynne
Od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 15:00
w godz. od 15:00 do 17:00
prosimy o kontakt pod nr tel.: 505 987 034
Copyright © 2024 Małgorzata Gosiewska  |  Polityka Prywatności